Pomysł utworzenia święta w Polsce pojawił się w tygodniku „Kobieta i Życie”
w 1964 roku, a jego datę zawdzięczamy Mieczysławie Ćwiklińskie - znanej sławie kina i teatru.
Tego właśnie dnia w 1965 roku artystka miała wystąpić w Poznaniu. Pani Ćwiklińska była już kobietą w sędziwym wieku, bo miała aż 85 lat. Redakcja "Expressu Poznańskiego" wręczyła jej tort oraz kwiaty, ustanawiając tym samym ten dzień - Dniem Babci, którego głównym pomysłodawcą był Kazimierz Flieger. Tradycja ta została podtrzymana następnie przez "Express Wieczorny". Później powstał również zwyczaj obchodzenia Dnia Dziadka – 22 stycznia, dzień po Dniu Babci. Istnieje też przekonanie, że święto dziadków zostało przeniesione do Polski prawdopodobnie z Ameryki w latach osiemdziesiątych XX wieku.
W te dwa dni okazujemy babciom i dziadkom wyjątkową wdzięczność za nauki, troskę, opiekę, a przede wszystkim za ich obecność. Mali wnukowie zapraszają dziadków na przedstawienia szkolne i wręczają laurki, a starsi składają życzenia, przynoszą kwiaty i upominki.
W Polsce Dzień Babci obchodzimy 21 stycznia, a Dzień Dziadka i 22 stycznia.
W te święta, wnuki mają okazję podziękować swoim dziadkom za trud włożony
w wychowanie, za czas im poświęcony, za troskę, opiekę, zabawę i przekazaną wiedzę.
Przedszkolaki z oddział przedszkolnego przygotowały w szkole, pod kierunkiem wychowawczyni, p. Edyty Sikory-Roman, program dedykowany dziadkom.
Zaproszeni goście, ze wzruszeniem oglądali przygotowany program artystyczny, który uświadomił im, jak wspaniałe mają wnuki!
Nie zabrakło także smakołyków przygotowanych przez Rodziców naszych przedszkolaków!
Zapraszamy za rok!