Informujemy, że zgodnie z Rozporządzeniem Ministra Edukacji I Nauki z dnia 11 lutego 2022r. uczniowie klas V-VIII od dnia 21 lutego powracają do nauki stacjonarnej w szkole.
Aktualności
Powrót do nauki stacjonarnej
UCZYMY RATOWAĆ
Program Edukacyjny „Ratujemy i Uczymy Ratować” jest prowadzony przez Fundację Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy od kwietnia 2006 r. i skierowany jest do uczniów szkół podstawowych klas I-III oraz ich nauczycieli. Poznanie zasad pierwszej pomocy to nie wszystko – na podjęcie działań ratujących życie przez świadków zdarzenia ogromny wpływ ma również ich postawa, pewność co do swoich umiejętności, a także obawy, które często im towarzyszą. Program RUR polega na wprowadzeniu zajęć z podstawowych czynności ratujących życie powszechnie już w pierwszych klasach szkoły podstawowej. Dzieci oswajają się z tak ważnymi zagadnieniami, kształtowane są właściwe nawyki – pierwsza pomoc staje się dla nich czymś naturalnym.
W tym roku szkolnym, klasa II, została przeszkolona i w pełni stała się grupą umiącą ratować innych.
Fotorelacja w galerii!
Harmonograma zajęć w ramach projektu:"Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych"
Klub wolontariusza- informacja
Konkurs Bożonarodzeniowy na najpiękniejszą bombkę lub ozdobę choinkowa
Konkurs Bożonarodzeniowy na najpiękniejszą bombkę lub ozdobę choinkowa rozstrzygnięty!
Na konkurs wpłynęło 70 prac wykonanych różnymi technikami. Warunkiem udziału w konkursie było wykonanie ozdoby lub bombki zrobienie zdjęcia pracy i wysłanie na podany regulaminie adres e-mail, następnie trzeba było powiesić swoją pracę przy Szopce Bożonarodzeniowej w Trzebiczu. Pomysłowość i misterność pracy przyniosła efekty, nasza Szopka stała się kolorowa. Celem konkursu było : kultywowanie tradycji Bożonarodzeniowych.
Komisja w składzie : Paulina Pieluszczak-Suchodolska – sołtys wsi Trzebicz, Kamil Peszko – Biblioteka Trzebicz, Helena Sibik – Klub Seniora w Trzebiczu, Maria Wojtysiak – KGW STOKROTKI, Tadeusz Wołoszyn – ks. Proboszcz, Barbara Kowalska – rękodzielniczka wyłoniła zwycięzców:
W kategorii dzieci przedszkolnych w tym zerówki
Wszystkim przyznano wyróżnienia
- Przedszkole Bł. Edmunda Bojanowskiego w Drezdenku
- grupa 5-latów Publiczne Przedszkole w Drezdenku op. Mariola Różańska,
- Basia Rudkiewicz – Trzebicz
- Adaś Suchodolski – Trzebicz,
- Wiktoria Szlendak – Trzebicz,
- Anna Suchodolska – Trzebicz,
- Aurelia Żuczkowska – Trzebicz ,
- Lilianna Kolanoś – Trzebicz,
- Aleksander Janiszyn – Trzebicz,
- Helena Gapska – Niegosław,
- Marcelinka Malinowska – Goszczanowo,
- Róża Stasiełowicz – Drezdenko
W kategorii uczniowie klasy I-III
I miejsce – Barbara Gapska – Niegosław
- Leon De Jong – Gościm
II miejsce – Bartek Janiszyn – Trzebciz
- Stanisław Malinowski – Goszczanowo
- Kornelia Depa –Rąpin
- Nadia Winiarz – Rąpin
III miejsce – Wiktoria Mazurak – Trzebicz,
- Krzyś Tokarski – Trzebicz
- Antoni Depa – Rąpin
- Kryspina Rychlewska – Rąpin
W kategorii uczniowie klasy IV-VIII
I miejsce:
- Helena Urbaniak – Osów
- Martyna Iwaszko –Trzebicz
- Maja De Jong- Gościm
II miejsce:
- Emil De Jong – Gościm
- Nicola Muszak – Trzebicz Nowy
III miejsce :
Oliwia i Kamil Deptuła Trzebicz
Wyróżnienia :
-Antek Ambroszkiewicz Trzebicz,
-Kornelia Muszak Trzebicz Nowy,
-Amelia Iwaszko Trzebicz,
-Gabriela Gapska Niegosław ,
-Marceli Tokarski Trzebicz
I miejsce za największą ozdobę przyznano Wiktorii Kniaziewicz Niegosław.
Wszyscy uczestnicy otrzymają nagrody i upominki o sposobie przekazania nagród poinformujemy wszystkich.
Jeśli pominęłam jakieś nazwisko w wyróżnieniach proszę o informację .
Podziękowania dla LWBS Drezdenko, PGKiM, S-garden, Nadleśnictwa Karwin za współpracę.
Gratulacje dla wszystkich a z racji nadchodzących Świąt życzymy wam radości, ciepła rodzinnego i miłości w tym trudnym czasie.
Zapraszamy do Trzebicza do naszej Pięknej Szopki tu można zatrzymać się na chwilę w Świątecznej Zadumie.
Część prac została wyeksponowana na choinkach w Kościele.w Trzebiczu.
źródło: https://www.facebook.com/solectwotrzebicz
Nauczanie zdalne
Zajęcia on-line będą odbywały się od 20 grudnia br. do 9 stycznia 2022 r. Dotyczy to szkół podstawowych, ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego, centrów kształcenia zawodowego, placówek artystycznych, szkół artystycznych realizujących wyłącznie kształcenie artystyczne, również tych realizujących także kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej lub liceum ogólnokształcącego. Praca w formie zdalnej we wskazanym wyżej okresie nie dotyczy przedszkoli, młodzieżowych ośrodków wychowawczych, młodzieżowych ośrodków socjoterapii, ośrodków rewalidacyjno-wychowawczych, specjalnych ośrodków wychowawczych, poradni psychologiczno-pedagogicznych oraz placówek oświatowo-wychowawczych.W przypadkach, w których uczniowie, ze względu na rodzaj niepełnosprawności, nie będą mogli uczyć się w formie zdalnej, dyrektorzy szkół będą zobligowani do zorganizowania zajęć stacjonarnych lub z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
Wyjątki:
- W przypadku uczniów klas I-III szkół podstawowych oraz klas im odpowiadających w szkołach artystycznych, którym rodzice nie mają możliwości zapewnić odpowiedniej opieki, dyrektor szkoły powinien umożliwić opiekę świetlicową, jeśli rodzic będzie o to wnioskował.
- Zajęcia stacjonarne będą mogły odbywać się w szkołach podstawowych specjalnych, szkołach specjalnych ponadpodstawowych, również tych funkcjonujących w specjalnych ośrodkach szkolno-wychowawczych oraz zorganizowanych podmiotach leczniczych i jednostkach pomocy społecznej. O prowadzeniu zajęć w szkole będzie decydował dyrektor z zachowaniem szczególnych środków ostrożności, biorąc pod uwagę warunki i możliwości placówki.
- We wszystkich placówkach oświatowych zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dziecka oraz zajęcia rewalidacyjno-wychowawcze będą odbywały się w formie stacjonarnej, niezależnie od ograniczenia ich funkcjonowania.
- Uczniowie przebywający w internatach i bursach, którym warunki nie pozwolą na powrót do domu i naukę w miejscu zamieszkania, mogą pozostać w placówkach.
- Na terenie szkoły można organizować konsultacje indywidualne, grupowe dla uczniów przygotowujących się do egzaminu ósmoklasisty i maturalnego. Organizacja konsultacji jest uzależniona od potrzeb uczniów, a także warunków pracy szkoły.
- Za zgodą dyrektora szkoły, centrum lub placówki uczniowie, którzy biorą udział w konkursach, olimpiadach i turniejach, mogą uczestniczyć w tych zawodach wiedzy po spełnieniu warunków regulaminowych określonych przez organizatorów konkursów, olimpiad i turniejów.
- W dniach 20-22 grudnia 2021 r. można organizować w szkole zajęcia wspomagające.
- W szkołach prowadzących kształcenie zawodowe, centrach kształcenia zawodowego oraz placówkach kształcenia ustawicznego dla uczniów i słuchaczy, którzy przystępują do egzaminu zawodowego lub egzaminu potwierdzającego kwalifikacje w zawodzie w sesji styczeń-luty 2022 r., dyrektor szkoły, centrum lub placówki będzie mógł zorganizować konsultacje indywidualne lub grupowe z nauczycielem prowadzącym zajęcia edukacyjne z przedmiotów, z których uczeń przystępuje do egzaminu.
- Turnusy dokształcania teoretycznego młodocianych pracowników będą mogły być prowadzone z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość.
- Uczniowie wszystkich klas branżowych szkół I stopnia, którzy są młodocianymi pracownikami, będą realizowali zajęcia praktyczne u pracodawców w pełnym wymiarze godzin, o ile u pracodawcy nie występują zdarzenia, które ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną mogą zagrozić zdrowiu młodocianego pracownika.
- Dyrektorzy szkół prowadzących kształcenie zawodowe, centrów kształcenia zawodowego oraz placówek kształcenia ustawicznego: będą mogli zorganizować zajęcia praktyczne w miejscu ich prowadzenia (stacjonarnie). Wymiar zajęć praktycznych nie może przekroczyć 16 godzin tygodniowo. źródło: www.gov.pl
Przedwigilijne spotkanie
W tradycji naszej szkoły są przedwigilijne spotkania klas. Przy dużym zaangażowaniu Rodziców i uczniów, odbywają się spotkania w klasie, które mają na celu kształcenie umiejętności kluczowych, budzenie tożsamości narodowej u uczniów, wdrażanie do kultywowania tradycji narodowych.
Tak też było 17 grudnia 2021 roku, gdy przy zastawionych stołach zasiadła cała społeczność szkolna, by dać wyraz świadomego oczekiwania na święta Bożego Narodzenia.
Wspólne kolędowanie
!7 grudnia 2021 roku, w Szkole Podstawowej w Niegosławiu, wszystkie (obecne tego dnia) klasy zebrały się w świetlicy szkolnej, aby wspólnie śpiewać najpiękniejsze polskie kolędy.
Prym wiodła kasa druga, która wraz z p. Renatą Maciejewską- Luty, była organizatorem tego projektu.
Po całej szkole rozlegał się "anielski głos" wszystkich uczniów.
To był piękny dzień.
Fotorelacja w galerii.
Projekt „Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!”
Pragniemy poinformować, iż w Szkole Podstawowej w Niegosławiu realizowany jest projekt pt.:
„Drezdenko stawia na edukację w szkołach podstawowych!”
Projekt wdrażany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubuskiego na lata 2014-2020, Oś 8. Nowoczesna edukacja, Działania 8.2 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych,/Poddziałania 8.2.1 Wyrównywanie dysproporcji w jakości kształcenia na poziomie ogólnym oraz dostosowanie oferty edukacyjnej do potrzeb uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych i zdrowotnych - projekty realizowane poza formułą ZIT.
Projekt realizowany jest od 01 września 2021 r. do 30 czerwca 2022 r.
Głównym celem projektu jest wzrost (kształtowanie) poziomu kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych na rynku pracy wśród 324 uczniów Szkół Podstawowych w Gminie Drezdenko (162K) zamieszkujących teren Gminy Drezdenko w rozumieniu przepisów KC poprzez realizację dodatkowych zajęć dydaktyczno-wyrównawczych służących wyrównywaniu dysproporcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia dla uczniów mających trudności w spełnianiu wymagań edukacyjnych, wynikających z podstawy programowej kształcenia ogólnego dla danego etapu edukacyjnego.
W ramach projektu zostaną zorganizowane dodatkowe zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze w SP w Grotowie, SP w Starych Bielicach, SP w Gościmiu, SP w Rąpinie, SP w Drawinach, SP w Goszczanowie, SP w Niegosławiu, SP im. św. Jana Pawła II w Trzebiczu, SP nr 1 im. J. Korczaka w Drezdenku, SP nr 2 im. J. Nojiego w Drezdenku, SP nr 3 im. H. Sienkiewicza w Drezdenku.
Grupę docelową projektu stanowi:
- 11 SP prowadzących kształcenie ogólne
- 324 uczniów (162K) Szkół Podstawowych znajdujących się na terenie Gminy Drezdenko mających trudności w spełnianiu wymagań edukacyjnych, wynikających z podstawy programowej kształcenia ogólnego.
Wskaźniki:
Liczba uczniów, którzy nabyli kompetencje kluczowe lub umiejętności po opuszczeniu programu - 324 (162K)
Wartość projektu: 172 854,38 zł
Dofinansowanie projektu z UE: 146 926,22 zł
Projekt realizowany będzie poprzez organizację zajęć dodatkowych z matematyki, j. angielskiego, informatyki oraz doposażenia szkół w sprzęt TIK do prowadzenia zajęć edukacyjnych ( m. in. Urządzenia wielofunkcyjne, flipcharty, komputery z oprogramowaniem, rzutniki, odtwarzacze CD, kamera cyfrowa, aparat fotograficzny, głośniki).
Całkowita wartość projektu: 172.854,38 zł
Kwota dofinansowania: 146.926,22 zł
Wkład własny: 25.928,16 zł w postaci udostępnienia sal dydaktycznych na rzecz prowadzenia zajęć dodatkowych w ramach projektu.
Szczegóły w regulaminie.
Zmiany w zasadach bezpieczeństwa – nowe limity osób i nauka zdalna
Najważniejsze zmiany – nowe limity osób, zamknięte dyskoteki i nauka zdalna
Nowe limity osób
Od 15 grudnia zostaną zaostrzone limity osób:
- transport zbiorowy – max. 75 proc. obłożenia
- restauracje, bary i hotele – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych zweryfikowanych przez przedsiębiorcę za pomocą certyfikatu COVID-19)
- kina, teatry, obiekty sportowe i sakralne – max. 30 proc. obłożenia przez osoby niezaszczepione (zwiększenie limitu możliwe tylko dla osób zaszczepionych i zweryfikowanych za pomocą certyfikatu COVID-19)
Dodatkowo, w kinach będzie obowiązywał zakaz jedzenia i picia podczas seansów.
Nauka zdalna
- Od 20 grudnia 2021 r. do 9 stycznia 2022 r. wszyscy uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych będą uczyć się zdalnie.
- Żłobki i przedszkola będą funkcjonowały bez zmian.
Zamknięte kluby i dyskoteki
Od 15 grudnia do odwołania zostaną zamknięte kluby, dyskoteki i inne miejsca udostępnione do tańczenia. Wyjątkiem będzie Sylwester (31.12-1.01). Tej nocy imprezy będą mogły odbywać się w ścisłym reżimie sanitarnym – max. 100 osób (limit nie dotyczy osób, które posiadają certyfikat COVID-19).
Obowiązkowe testy na koronawirusa
Od 15 grudnia każda osoba przed przylotem do Polski spoza strefy Schengen będzie musiała wykonać test na COVID-19. Test powinien być wykonany nie wcześniej niż 24 godziny przed przekroczeniem granicy. Co ważne, zaszczepienie nie zwalnia z obowiązku testowania.
Od 15 grudnia obowiązkowy test będzie dotyczył także osób, które mieszkają z osobą zakażoną COVID-19. W tej sytuacji również zaszczepienie nie będzie zwalniać z obowiązku testowania.
(źródło: https://www.gov.pl/)
Konkurs Na Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy- wyniki
Rozstrzygnięto Konkurs Na Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy.
Wszystkie kalendarze są piękne, a niektóre nawet smaczne.
Jury miało trudny orzech do zgryzienia.
Zdecydowano, że wyróżnione dyplomem i nagrodzone zostaną najpiękniejsze i najbardziej pracochłonne kalendarze.
8 uczniów z klasy "0" brało udział w konkursie i wszystkie kalendarze zasłużyły na wyróżnienie i nagrodę, którą otrzymali:
- Lenka Kaczyńska,
- Piotr Roszak,
- Alex Frankiewicz,
- Zosia Brzozowska,
- Jaroszewicz Brajan,
- Rogalski Alan,
- Zuzia Jackowska.
- Helenka Gapska.
W klasach 1-3:
- I miejsce zdobyła Barbara Gapska
- II miejsce zdobył Marcel Sroczyński
- III miejsce zdobyło rodzeństwo Ania i Marcin Rzeźniccy
W klasach 4-8:
- I miejsce zdobyła Amelka Frankiewicz
- II miejsce zdobyła Ania Piwowarska
- III miejsce zdobył Antek Bogała
Wyróżnienia otrzymali:
- Adam Lipiński
- Maciej Perski
- Wiktoria Rogalska
- Alan Pochrząszcz
- Amelka Wieczorek
- Kuba Jackowski
Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!
Dziękujemy Radzie Rodziców oraz wydawnictwu LektorKlett [Official FanPage] za ufundowanie nagród.
Zapraszamy do galerii!
3
Mikołajki 2021
Dzień Górnika 2021
Uczniowie Szkoły Podstawowej w Niegosławiu od wielu lat współpracują z PGNiG oddział w Zielonej Górze.
Nasza współpraca odbywa się na wielu polach edukacji. Wycieczki, prelekcje, spotkania, to nieodłączne elementy, które wśród uczniów kształcą wiele umiejętności kluczowych.
Dzisiaj, 3 grudnia 2021 roku, uczniowie klas I-III oraz oddziału przedszkolnego, brali udział w warsztatach edukacyjnych, które przyczyniły się do lepszego poznania zagadnień z zakresu geologii, wiedzy o wydobyciu ropy naftowej i innych skarbów ziemi.
Dostarczone przez pracowników PGNiG materiały edukacyjne dostarczyły radości i samozadowolenia.
Dzień Górnika został uczczony, a św. Barbara "dumna" z wiedzy uczniów!
Fotorelacja w galerii!
List MEiN oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat przeciw COVID-19
Zachęcamy do zpoznania się z listem MEiN oraz Ministra Zdrowia w sprawie szczepień dzieci w wieku 5-11 lat.
Wyniki Konkursu Starosty Strzelecko-Drezdeneckiego na najpiękniejszą ozdobę Bożonarodzeniową
Z przyjemnością informujemy, iż rozstrzygnięty został konkurs na wykonanie najpiękniejszej ozdoby Bożonarodzeniowej. Na konkurs zostało nadesłanych 150 prac, spośród których przyznano 24 nagrody główne w 3 kategoriach wiekowych oraz 24 wyróżnień.
Przy wyborze prac komisja brała pod uwagę spełnienie warunków określonych w Regulaminie konkursu tj. estetyka, technika, samodzielność wykonanej pracy, pomysłowość i kreatywność.
Zofia Cichy oraz Sandra Jaroszewicz, uczennice naszej szkoły,
zdobyły wyróżnienia w kategorii uczniów szkół podstawowych!
Gratulujemy!
ATOMOWI NAUKOWCY
- 2
W czwartek, 25 listopada 2021 roku, w naszej szkole gościł człowiek, który udowodnił, że to nie czary, a zjawiska naukowe, rządzą naszym życiem.
Uczniowie nie tylko mieli okazję zaobserwowania ciekawych zjawisk naukowych, mogli także przeprowadzać intersujące doświadczenia naukowe.
Całemu spotkaniu towarzyszyły wielkie emocje z nutą niedowierzania we własne "moce".
"Matematyczna ozdoba"
Wyjazd do fabryki bombek
Dnia 22 listopada klasy 3,4,5 i 6 uczestniczyły w wycieczce do Fabryki Bombek w Gnieźnie . Uczniowie wzięli udział w zwiedzaniu lini produkcyjnej bombek choinkowych wytwarzanych ręcznie oraz w warsztatach plastycznych, gdzie mogły wykonać swoje bombki wg własnego pomysłu . Fabryka Bombek wprowadziła uczniów w magiczny i niepowtarzalny klimat Świat Bożego Narodzenia.
Katarzyna Węgrzyn
DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
"Miś pluszowy,
Miś kudłaty,
Biały, czarny
Lub łaciaty.
Wszystkie misie
My kochamy,
Bo ich święto dzisiaj mamy."
25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia.
Dzieci poznały historię powstania pluszowej maskotki
oraz wykonały wiele ciekawych zadań przygotowanych przez
panią Renatę Maciejewską-Luty.
Zapraszamy do galerii!
KONKURS NA KARTKĘ ŚWIĄTECZNĄ WOJEWODY LUBUSKIEGO
Konkurs na kartkę świąteczną Wojewody Lubuskiego
Lubuski Urząd Wojewódzki w Gorzowie Wielkopolskim ogłasza konkurs plastyczny na kartkę świąteczną. Konkurs przeznaczony jest dla przedszkolaków oraz uczniów klas I – III szkół podstawowych województwa lubuskiego. Termin dostarczenia prac upływa 3 grudnia 2021 r.
Zwycięski projekt będzie oficjalną kartką Wojewody Lubuskiego na Święta Bożego Narodzenia, wysyłaną z życzeniami w formie elektronicznej i tradycyjnej do samorządowców, organów administracji zespolonej i pracowników urzędu. Szczegóły dotyczące konkursu znajdują się w regulaminie.
Zachęcamy wszystkich wychowanków przedszkoli i uczniów klas I-III szkół podstawowych do udziału w konkursie. Wykonaną kartkę można dostarczyc p. Renacie Maciejewskiej-Luty w teminie do 29.11.br.
Archiwum Aktualności